Важливе від МОН №24. Колеги, доброго дня!
У сьогоднішньому дайджесті ви дізнаєтесь про новий Державний стандарт базової середньої освіти, відповіді на поширені запитання щодо рівневого оцінювання у 3-4 класах НУШ, онлайн-курс із громадянської освіти, а також інші важливі новини.
Поїхали!
ЧИ ПОТРІБНО УЧНЯМ ПІДТВЕРДЖУВАТИ
СТАН ЗДОРОВ’Я ПІСЛЯ САМОІЗОЛЯЦІЇ?
Учні, їхні батьки та інші законні представники не зобов’язані подавати до закладу загальної середньої освіти документальні підтвердження щодо стану здоров’я учнів для продовження навчання після самоізоляції. Про це йдеться у спеціальному роз’ясненні МОН.
Якщо учні перебували на самоізоляції через контакт із хворими на COVID-19, після її завершення вони не мають обов’язково проходити лабораторні тестування, а також не мають подавати до школи будь-які документальні підтвердження щодо стану здоров’я.
Докладніше про це читайте за посиланням.
ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
30 вересня Кабінет Міністрів затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа» у 5-9 класах з 2022 року.
Стандарт визначає структуру та зміст базової середньої освіти і передбачає запровадження низки інноваційних підходів, зокрема – під час оцінювання результатів навчання та організації освітнього процесу. Він тісно пов'язаний зі Стандартом початкової освіти, оскільки продовжує ідею компетентнісного підходу та інших реформаторських засад.
Докладно про Стандарт базової освіти читайте у матеріалі на сайті МОН.
ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ЩОДО РІВНЕВОГО
ОЦІНЮВАННЯ
УЧНІВ 3-4 КЛАСІВ НУШ
Міністерство підготувало відповіді на найбільш поширені запитання щодо рівневого оцінювання у 3-4 класах НУШ, приклади діагностичних робіт, а також зразок бланка для оцінювання діагностичних робіт.
У матеріалі зібрано відповіді на загальні запитання щодо оцінювання, запитання про діагностичні роботи, підсумкове оцінювання та свідоцтво досягнень.
Із відповідями можна ознайомитись за посиланням.
ФІНАНСУВАННЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
Наступного року може зрости розмір субвенції на розвиток Нової української школи. У проєкті Державного бюджету на 2021 рік заплановано субвенцію на розвинок НУШ в розмірі 1,4 млрд грн. Це більше, ніж у 2020-му, коли ця субвенція складала 1 млрд 60 млн грн.
Докладніше читайте тут.
ОНЛАЙН-КУРС ІЗ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ – У ДОСТУПІ
На платформі citizen.in.ua вже доступні 1 і 2 розділи онлайн-курсу з громадянської освіти для 10 класу.
Курс містить 60 відеоуроків, які відкриватимуться поступово, а також форуми, тести, опитування та домашні завдання.
Матеріали курсу призначено для десятикласників та їхніх вчителів громадянської освіти. Після реєстрації на платформі відкривається доступ до взаємопов'язаного середовища, де учень чи учениця може опановувати матеріал, спілкуватися зі своїм вчителем, однолітками з класу чи інших міст України.
Матеріали курсу – за посиланням.
ЩОДО ЗНО-2021 З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
У 2021 році випускники шкіл матимуть можливість обирати, яку саме роботу виконувати під час ЗНО – з української мови та літератури чи лише з української мови.
Ініціатива запровадження двох форм тестування має на меті глибше оцінити рівень знань з української мови і літератури у вступників, які планують здобувати гуманітарну вищу освіту, натомість вступники на технічні спеціальності зможуть обрати для себе тест з української мови.
Важливо, що тест з української мови також передбачає перевірку компетентностей, які формуються за рахунок вивчення української та зарубіжної літератури. Акцент зроблено на компетентнісному читанні, аналізі й оцінюванні прочитаного, тобто на перевірці рівнів сформованості тих умінь, які є важливими для професійної кар’єри та становлення громадянської компетентності.
Більше інформації – за посиланням.
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
Пропонуємо долучитись до обговорення документів, які стосуються освіти у школі. Будемо раді почути вашу думку щодо змін, які вони пропонують.
-
Проєкт наказу «Про затвердження Порядку проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених
не на основі типових освітніх програм». Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 16 жовтня за електронними адресами: dam.sqeu@gmail.com та khomenko@mon.gov.ua.
-
Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти
(STEM-освіти) на 2020-2027 роки». Пропозиції та зауваження просимо надсилати на b_kudrenko@mon.gov.ua до 26 жовтня з темою повідомлення «Громадське обговорення STEM».
- Проєкт наказу «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту». Пропонує визначити перелік предметів, з яких в 2020/2021 навчальному році буде проводитися державна підсумкова атестація. Зауваження та пропозиції проcимо надсилати до 12 жовтня з темою повідомлення «Громадське обговорення» на e‑mail: b_kudrenko@mon.gov.ua.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ
Матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – все ще в доступі.
- Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
- Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
- Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
- Відповіді на найпоширеніші запитання.
- Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.
Всі ці матеріали допоможуть адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах.
Усі вони доступні на сторінці mon-covid19.info/schools та ось за цим посиланням.
На сьогодні все! Такими були основні новини від МОН за останній тиждень. Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її отримувати, будь ласка, дайте знати у цій формі.
Якщо ж ви знаєте тих, кому можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, поділіться контактом через цю форму. Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)
До наступного четверга!
З любов'ю команда Міністерства освіти і науки України